دسته‌بندی نشده

روش‌های درمان تنگی نفس با مواد شوینده هنگام نظافت منزل

آب فراوان بنوشید

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان تنگی نفس با شوینده این است که آب فراوان بنوشید تا مواد شیمیایی و سمی به صورت ادرار از بدن شما دفع شود. نوشیدن آب موجب کاهش مواد شیمیایی در بدن می‌شود و حال شما را بهتر می‌کند.

 

شیر بنوشید

مصرف «شیر» یکی دیگر از روش‌های مؤثر برای درمان تنگی نفس است. شیر می‌تواند عوارض مسمومیت تنفسی و مشکلات ریوی و دستگاه گوارش را بهبود ببخشد.

سعی کنید در روزی که در معرض مواد شیمیایی قرارگرفته‌اید، حداقل روی ۲ تا ۳ لیوان شیر کم چرب مصرف کنید. می‌توانید انواع شیر کم چرب را به صورت حضوری و  تلفنی از فروشگاه‌های همواره تخفیف هایپرجان خریداری کنید.

 

تهویه هوا و ماسک را فراموش نکنید

برای رفع تنگی نفس هنگام کار با مواد شوینده حتماً درب و پنجره‌ها را باز کنید و تهویه‌ها را روشن کنید

و در زمان استفاده از مواد شوینده حتماً ماسک بزنید و از دستکش استفاده کنید.

 

در پارک پیاده‌روی کنید

اگر بعد از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی کمی احساس کسالت دارید، بهتر است آماده شوید و به نزدیک‌ترین پارک اطراف خانه بروید. پیاده‌روی در پارک و استنشاق اکسیژن تازه می‌تواند حالتان را بهتر کند و آلودگی‌ها را از ریه شما بیرون بریزد. سعی کنید برای ۱ تا ۲ ساعت در پارک بمانید و هوای تازه تنفس کنید.

 

مراجعه به پزشک

گاهی اوقات درمان تنگی نفس در اثر مواد شوینده در خانه امکان‌پذیر نیست و لازم است فرد را هر چه سریع‌تر نزد پزشک ببرید. و در صورتی که به مسمومیت شدید با مواد شوینده و تنگی نفس در خانه مبتلا شدید باید هرچه سریع‌تر با اورژانس تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *